Παιχνιδι Ροντεο στο «Μερσεντες Αρινα»
Τρί, 09/02/2016

Η ομάδα του Γίργκεν Κράμνι έφτασε σε τέταρτη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα, σε έκτο αήττητο ματς (4-2-0) σε αυτό και σε συνολικά εφτά επίσημα ματς άνευ ήττας (5-2-0). Η Ντόρτμουντ ήρθε ισόπαλη εκτός έδρας με 0-0 με τη Χέρτα Βερολίνου στην περασμένη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος. Αν η Στουτγκάρδη εμφανίσει το στιλ παιχνιδιού που έχει στο πρωτάθλημα, το over 3,5 πρακτικά αποτελεί επιλογή, καθώς και η ίδια μπορεί να απειλήσει μία φορά την Ντόρτμουντ, και αυτή θα μπορεί τέσσερις φορές (αναλογικά) να την απειλήσει. Αμφότερες έχουν καλές μεσοεπιθετικές γραμμές, η γηπεδούχος υστερεί στο ανασταλτικό μέρος του παιχνιδιού της και για αυτό το διπλό προσφέρεται ως (πολύ χαμηλό ως απόδοση) φαβορί.

Μονό αποδεκτό

Νοκ άουτ αναμέτρηση, με παράταση και πέναλτι σε περίπτωση ισοπαλίας, για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας, στο «Mercedes Benz Arena». Η Στουτγκάρδη νίκησε εκτός έδρας με 4-2 την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης στην περασμένη αγωνιστική της πρώτης κατηγορίας του γερμανικού πρωταθλήματος....

Τριάδα

Παιχνίδι στο πλαίσιο των 16 του κυπέλλου Γαλλίας, που θα διεξαχθεί στο «Stade Auguste Bonal». Από το κακό στο χειρότερο πάει η Σοσό, εντός έδρας ήττα από τον Ρεντ Σταρ με σκορ 2-1, με αποτέλεσμα να πέσει και άλλο στην βαθμολογία. Από ένα ημίχρονο οι δύο ομάδες, με την Σοσό να είναι...