Πολύ δυνατή έδρα φέτος η Τσεζενα
Τρί, 24/05/2016

Αναμέτρηση για τα πλέι οφς της Serie B, που θα διεξαχθεί στο Ντίνο Μανούτσι, Στο φινάλε της κανονικής διάρκειας, δοκιμάστηκε στο Παρτένιο κόντρα ατην Αβελίνο. Έδειξε από νωρίς πως ήθελε πιο πολύ τη νίκη και στο 11’ προηγήθηκε 0-1 με τον Φάλκο. Δύο λεπτά μετά ισοφαρίστηκε και έτσι έληξε το ημίχρονο, όμως στην επανάληψη (61’) πάλι ο Φάλκο την έβαλε μπροστά με 1-2. Στο 67’ βρέθηκε να παίζει με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Περίκο, όμως κράτησε το σκορ μέχρι το τέλος. Υποδέχτηκε την Άσκολι σε ένα παιχνίδι που η ισοπαλία βόλευε και τις δύο ομάδες και ως δια μαγείας το ματς έληξε χωρίς τέρματα. Η Σπέτσια δεν θέλησε να χαλάσει το αποτέλεσμα που εξυπήρετούσε και όπως όλοι περίμεναν δεν ρίσκαρε. Η Τσεζενα φέτος έχει μια από τις ποιο δυνατές έδρες , ενώ έκανε και το καλύτερο παιχνίδι με αντίπαλο την Σπέτσια την οποία και κέρδισε με σκορ 5-1, σε αυτό το παιχνίδι άσσος η όποιος δεν θέλει σημείο τα 2-3 εξαιρετική επιλογή.

Μονό αποδεκτό

Αναμέτρηση για τα πλέι οφς της Serie B, που θα διεξαχθεί στο Ντίνο Μανούτσι, Στο φινάλε της κανονικής διάρκειας, δοκιμάστηκε στο Παρτένιο κόντρα ατην Αβελίνο. Έδειξε από νωρίς πως ήθελε πιο πολύ τη νίκη και στο 11’ προηγήθηκε 0-1 με τον Φάλκο. Δύο λεπτά μετά ισοφαρίστηκε και έτσι έληξε το...

Τριάδα

Στο «Ραιζεν Αρενα» η Ντούισμπουργκ υποδέχεται την Κικερς για το ποια από τις δυο ομάδες θα είναι την επομένη χρονιά στην Τσβαιντε Λιγκα , οι φιλοξενούμενοι με το παιχνίδι του πρώτου αγώνα , έχουν σαφέστατο προβάδισμα μιας και το σκορ 2-0 δεν είναι ότι ποιο εύκολο για μια ομάδα να το...